четвер, 16 липня 2015 р.

День другий. Про відпустку


Спілкування з рідними зайняло більшу частину відпустки. Хотілося багато запитати, розповісти, послухати. Емоції часом «накривали». Зізнаюся, що за своєю натурою я велика плакальниця, така моя врода.

З любою бабулею – а їй уже 88 років – і племінником переглядали старі фотографії. Деякі ще з тридцятих років минулого століття. Які на цих знімках цікаві обличчя. Віє духом епохи та відчувається тяжіння до неосяжного, вічного.Вдома у бабусі мене найбільше вражають автентичні речі побуту, які збереглися дотепер. Серед них швейна машинка, мельничка для перцю, садовий реманент (вила, лопати тощо). Є  у бабці зовсім унікальні речі: гасова лямпа (так говорять на Львівщині), залізко (праска), скриня, яка була аж у Сибіру тощо.


 А це січкарня для трави.


Стара швейна машина.

Монета з цього фото виявилася випадково знайденим англійським фунтом.


У пам’яті ще багато спогадів про ці дні відпустки. Далі буде…   

9 коментарів:

 1. Рідний край, рідний батьківський будинок - справжня відрада для душі! найтепліші почуття, найсвітліші дитячі спогади... чудово! :) Гарно у вас!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. а, до речі.. в тернопільській області теж праску називають залізком )

   Видалити
  2. Оксаночко! Ти не уявляєш, як мені щемно на цій землі. "Де родився, там і пригодився", - кажуть у народі. Мама народилася саме на Львівщині, але доля розвела рідних у різні області.

   Видалити
  3. Ірочка, дійсно так! дуже розумію ці глибокі почуття. Місце, де народилась, де зростала уособлює все найдобріше, найтепліше... що тільки може бути в нашому житті. Зосередження сили роду, тим більше, це ще й мамина та бабусина оселя.
   ще любуюсь фото з Першого Причастя... всі такі гарні урочисті :) у вишиванках, дівчатка в віночках )

   Видалити
 2. Вы с бабушкой похожи чем-то неуловимо

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Да. Родная кровь. Во многом хотела быть похожей на бабулю.

   Видалити
 3. Відповіді
  1. Спасибо за искреннее пожелание. Я желаю ей здравия и многих лет жизни.

   Видалити