понеділок, 30 березня 2015 р.

“Десять заповідей", які регламентують стосунки керівника і підлеглого

       
1. Керівник – це передусім психолог, що знає людей і вміє створити такі умови та мотивації, які викликають  у кожного співробітника  інтерес до роботи, бажання досягти  високих результатів. Пам’ятай! Постійна турбота  про підвищення  своїх знань із психології – важлива умова ефективного керівництва.

2. Не забувай: підлеглість досить рідко буває приємною. Тому використовуй силу влади лише задля досягнення важливої педагогічної мети, і тільки в тому разі, коли всі інші засоби виявилися марними.
Особливо турбуйся, щоб твої керівні дії не були розцінені, як посягання на свободу особи. Постійно підвищуй у своїх діях коефіцієнт людяності – душевні якості.

3.Керуйся принципом: “Якомога більше вимоги до людини і якомога більше поваги до неї”
(А.Макаренко).
Знай, що легше сприймають вимоги, висловлені у ввічливій формі, вимоги – прохання, вимоги – поради. Важливо, яким тоном і це буде сказано до підлеглого, дуже важливо. 

4. Знаходити підтримку серед людей – азбука керівництва. Вміння викликати в педагога творче ставлення до праці – вищий критерій мистецтва методиста  — як організатора.

5. Не забувай! Сліпе підкорення, не підкріплене особистим переконанням, не має жодної сили.
“Найголовнішим шляхом людського виховання є переконання, а на переконання можна впливати лише переконанням”  (К. Ушинський).

6. “Дух творчого пошуку, дослідження... не терпить грубого дотику, адміністрування”
(В. Сухомлинський).

7. Принцип: “Кого хочу – милую, кого хочу – караю” – це  не твій принцип.

8. Ніщо так не деморалізує людей, як зайве розпорядження.

9. Безапеляційність – не твій соратник.
“ Ми не кажемо педагогам – роби так чи інакше, але кажемо їм: вивчайте закони психічних явищ, якими ви хочете керувати, і робіть, керуючись цими законами й тими  обставинами, в яких ви хочете їх застосувати”  (К. Ушинський).

10. Цінуй ділові критичні зауваження на свою адресу. Від стилю роботи методиста значною мірою залежить його авторитет у колективі. Авторитетному методистові немає потреби керувати силою влади, він має більшу силу – загальноприйняте й заслужене довір’я й повагу колег, впливовість на них.


3 коментарі:

 1. Ірино, згодна з кожним словом.... Деяким методистам і не тільки роздрукувала б 72 шрифтом і кабінеті на очах...

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Наточко! У мене є цитата, афоризм, які я отримала в спадок від мудрої методистки садочку, в якому починала працювати. Вона говорила: "Як тебе поставили на цей трон, точно так само і знімуть, пам'ятай про це".
   Моя улюблена цитата від Станіславського "Любіть мистецтво в собі, а не себе в мистецтві".

   Видалити